Q0034.Δημιουργώ ένα ερωτηματολόγιο και ανοίγει στην αρχική μου σελίδα στο eclass...
#1
Q: Έχω το εξής πρόβλημα στο eclass: δημιουργώ ένα ερωτηματολόγιο, το οποίο δουλεύει κανονικά, αλλά όταν αντιγράφω το λινκ για να το μοιράσω εκεί που θέλω, το λινκ ανοίγει πάντα την αρχική μου σελίδα στο eclass, εκεί δλδ που είναι το χαρτοφυλάκιό μου με τα μαθήματα και πρέπει μετά να δώσω οδηγίες για να αναζητήσει κάποιος το ερωτηματολόγιο. Γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό (μόνο στα ερωτηματολόγιο από ο,τι είδα) ή του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο; 

A: Για να μπορεί να λειτουργήσει σωστά το ερωτηματολόγιο και κάθε πόρος (εργαλείο) του e class θα πρέπει:
    1. να είναι ενεργοποιημένο, να βρίσκεται στα ενεργά εργαλεία.
    2. να έχει ενταχθεί, διαμοιραστεί, στην ενότητα που επιθυμούμε. Είσοδος στην ενότητα του μαθήματος ---προσθήκη ερωτηματολογίου από τα γρανάζια της ενότητας (πάνω δεξιά)---επιλογή του επιθυμητού ερωτηματολογίου που έχει ήδη δημιουργθεί (κλικ στο τετράγωνο επιλογής δεξιά)---προσθήκη επιλεγμένων. Το ερωτηματολόγιο ανοίγει κανονικά και συμπληρώνεται από τους χρήστες. 

tag: ΓΕΛ
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)