Q0001.Δεν έχω λάβει ατομικό σύνδεσμο Webex για εκπαιδευτικούς...
#1
Q:Δεν έχω λάβει ατομικό σύνδεσμο Webex για εκπαιδευτικούς αν και έχω επικαιροποήσει τα email τους στο myschool.

A:
Καθημερινά, η Κεντρική Ομάδα Τηλεκπαίδευσης ελέγχει την πληρότητα των στοιχείων του mySchool και προχωρά σε σχετικές ενέργειες, προκειμένου να αποσταλούν email με τους συνδέσμους ενεργοποίησης ηλεκτρονικής τάξης. Αυτό προκύπτει από τις Οδηγίες ΥΠΑΙΘ για την Ψηφιακή Πλατφόρμα και την εξ αποστάσεως εκπαίδευση στην ενότητα 3Α ερώτηση 1.
Παρόλα αυτά λόγω του φόρτου εργασίας της Κεντρικής Ομάδα Τηλεκπαίδευσης θα πρέπει να αναμείνεται για 48 ώρες και αν δεν τους λάβετε να επικοινωνήσετε με το cst@minedu.gov.gr.

Οι εκπαιδευτικοί από την πλευρά τους θα πρέπει να κοιτάζουν για το σύνδεσμο στο email που είναι καταχωρημένο στο mySchool στα στοιχεία τους (και όχι σε άλλα email). Επίσης πρέπει να κοιτάξουν και στους φακέλους με τα ανεπιθύμητα(spam) καθώς ο σύνδεσμος της ενεργοποιησης του webex μπορεί να έχει χαρακτηριστεί αυτόματα σε ανεπιθύμητο.

tags:7ΛΝΣ,ΠΜΟ,3ΓΑ,ΙΣΕ,4ΔΠΦ,13ΔΝΣ,ΑΛΑ,7ΔΝΣ,ΕΚΑ,11ΔΓ,ΦΜΙ,1ΕΝΚ, 3ΔΚ,1ΔΚ,11ΝΑΔ,13ΝΑΔ,4ΔΑ,7ΔΓ,1ΝΑΔ,4ΝΠΦ,9ΝΑΔ,5ΝΑΔ,6ΓΑΔ,3ΔΠΦ
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)